Товаров в корзине:
--
на сумму:
0
грн
Товаров в сравнении:
--
Вход / Регистрация
МАГАЗИН  Пн-Пт: 10-19 год.
032 242 25 72
067 424 32 36
063 459 37 44
050 833 43 83
СЕРВИС Пн-Пт
032 260 14 53
096 270 02 53
Фототехника Оптика
Видеотехника
Студийное оборудование
Компьютерная техника
Мобильные телефоны и смартфоны
Оргтехника
Телевизоры и аксессуары
Комиссионный отдел
Пленочная фототехника

Характеристики фотокамер в сучасних смартфонах: діафрагма, фокусна відстань, розмір сенсора

Більшість людей обираючи смартфон чи планшет приділяють багато уваги функціям вбудованої фотокамери. Оскільки пристрій постійно знаходиться «під рукою», він часто використовується замість компактного фотоапарата.

Всім подобається фотографувати на мобільний телефон, але вбудовані камери в кожній моделі мають свої особливості, тому важливо розуміти, що означає кожна специфікація. Ознайомившись з основними поняттями і параметрами, Ви зможете легко підібрати фотокамеру для своїх потреб.

Смартфон камерофон

Нижче будуть розглянуті основні функції і параметри камер, щоб Ви могли оцінити їх можливості, читаючи описи та переглядаючи технічні характеристики сучасних мобільних пристроїв.

Діафрагма об’єктива – це отвір, через який світло проходить до сенсора, він позначається числовою величиною F (наприклад, F/2.0 або F/2.8). Чим менше число діафрагми, тим більший отвір і тим більше світла проходить через об’єктив, і тим краща ефективність камери під час зйомки в умовах з низьким освітленням. Число F, яке Ви бачите в характеристиках камери, це максимально можливе значення діафрагми для даної фокусної відстані (про фокусну відстань читайте нижче). Для прикладу, якщо камера знімає при F/5.6, то вона захоплює менше світла, ніж при F/2.0.

Камеру з діафрагмою більше F/2.2 можна назвати «світлосильною», це означає, що з нею Ви зможете знімати з вищою швидкістю затвору. Об’єктиви з більшою світлосилою оптимізовані для зйомки при недостатньому освітленні, тому краще обирати фотокамери з найменшим числом діафрагми.

Також варто відмітити, що в фотокамерах з великим сенсором, значення діафрагми впливає на глибину різкості. На великих значеннях діафрагми Ви отримаєте невелику глибину різкості та гарний розмитий фон, так зване «боке». Нажаль, з маленьким сенсором, який використовується в більшості мобільних пристроїв, такого ефекту досягти неможливо.

smart phone

Фокусна відстань – це відстань від оптичного центру об’єктива до площини зображення. При масштабуванні змінюється оптичний центр зум-об’єктиву, тому змінюється і значення фокусної відстані і кут огляду. Простіше порівнювати еквівалентні фокусні відстані об’єктивів, які враховують розміри сенсора і дають Вам фокусні відстані в 35-міліметровому еквіваленті.

Еквівалентна фокусна відстань говорить про те, наскільки ширококутний об’єктив. Чим менша фокусна відстань об’єктива, тим ширший у нього кут огляду.

При меншому значенні фокусної відстані фотокамера захоплює ширшу сцену (по вертикалі і горизонталі). Це дуже зручно для зйомки групових кадрів, інтер’єрів, архітектури, селфі та інших. Ось чому виробники смартфонів встановлюють фронтальні камери з меншою фокусною відстанню, - щоб краще їх оптимізувати для автопортретів.

SMART CAMERA CYFROVYCHOK

Об’єктиви з фіксованою фокусною відстанню називають «фіксами». Це означає, що в фотокамері немає оптичного зуму (масштабування з використанням оптики).
Варто запам'ятати, що оптичний зум розраховується шляхом ділення значень максимальної фокусної відстані на мінімальне. Наприклад, об’єктив з фокусною відстанню 24-240 мм., має 10-кратний оптичний зум (240/24 = 10).

Розмір сенсора відіграє ключову роль в продуктивності фотокамери. Вважається, що чим більший сенсор, тим більша якість зображення. І у більшості випадків це правило працює. До великого за розмірами сенсора виробник може застосувати більше технологічних рішень, які неможливо або дорого застосувати до невеликих сенсорів. Тим не менше, однією з найсуттєвіших специфікацій сенсора є розмір пікселів, який вимірюється в мікронах. Чим більший розмір пікселя, тим вища його здатність збирати світло.

Sensor Camera Smartphone

Ви можете зустріти фотокамеру з великими пікселями, яка буде поступатись можливостями зйомки при низькому освітленні іншій камері, оскільки тут важливе місце займають конструкція сенсора і обробка зображень.


Наприклад, сенсори з технологією задньої підсвітки BSI (Back Side Illuminated) використовують унікальний дизайн, який суттєво підвищує світлочутливість. 


В сенсорах BSI провідники, по яких передається інформація розташовані позаду світлочутливої області, що дозволяє виробникам створювати компактні сенсори з великою кількістю пікселів. На сенсорах FSI (Front Illuminated) провідники розташовані зверху, і займають простір, на якому можна було б розмістити великі фотодіоди (пікселі).


Розмір сенсора у поєднанні з характеристиками об’єктиву впливає на глибину різкості. При однаковій діафрагмі більший сенсор дозволяє створювати фотографію з малою глибиною різкості і добре вираженим боке. Ефект розфокусованого фону допоможе виділити об’єкт зйомки від елементів, які знаходяться позаду.


Щоб робити знімки з гарним ефектом боке, Вам потрібен смартфон, в камері якого використовується великий сенсор і об’єктив з великою діафрагмою (апертурою).
Розмір сенсора камери в переліку характеристик смартфона вказується у наступному форматі: 1/2.3, 1/2.5, 2/3 та ін. Це число дорівнює діагоналі сенсора. Якщо Вам не зручно порівнювати розміри сенсорів у такому форматі, Ви можете пошукати в Інтернеті спеціальні таблички з формфакторами сенсорів і їх еквівалентними розмірами в міліметрах.

Стабілізація зображення – один з найважливіших параметрів більшості сучасних мобільних камер. Стабілізація може бути цифровою або оптичною.


Оптична система стабілізації зображення компенсує рухи і тремтіння рук шляхом зміщення оптичних елементів об’єктива, забезпечуючи кращу чіткість зображення.

При зйомці з рук неможливо уникнути легкого тремтіння, через яке інколи виходять розмиті знімки. Звичайно, якщо Ви встановите телефон на стійку поверхню, імовірність отримати розмитий знімок суттєво зменшиться. Але з мобільним телефоном більшу частину часу Ви знімаєте з рук, тому, щоб отримати чітке зображення необхідно дотримуватись емпіричного правила витримки: знаменник витримки повинен бути не меншим за фокусну відстань об’єктива (в 35-міліметровому еквіваленті). Тобто, щоб отримати різке зображення при зйомці на 30-міліметровий об’єктив, Вам необхідно встановити швидкість затвору на 1/30 секунди.

При зйомці в умовах з недостатнім освітленням доводиться уповільнювати швидкість затвору. В автоматичному режимі фотокамера самостійно переходить на нижчу швидкість затвору, щоб компенсувати недостатнє освітлення. Оскільки затвор тепер більше часу відкритий, зростає імовірність отримати розмитий знімок.

Цифрова стабілізація працює дещо інакше. Вона використовує налаштування програмного забезпечення в режимі реального часу, щоб компенсувати рухи. Фотографії і відео записуються меншою площею матриці, а вільна частина використовується, щоб зміщувати зображення і компенсувати рухи камери.

Для фотозйомки краще віддати перевагу оптичній стабілізації зображення, оскільки вона працює ефективніше і не впливає на розширення кадру. Оптична стабілізація зображення також чудово підходить і для відео, але враховуючи розвиток технологій і алгоритмів обробки зображення, цифрова стабілізація має практично безмежні можливості і позитивно впливає на кінцевий результат.

Ми детально розглянули діафрагму, фокусну відстань, розмір сенсора і стабілізацію зображення, тепер Ви знаєте більше про ці параметри та можете легко підібрати смартфон з камерою, яка найкраще підходить для Ваших потреб.

Комментарии пользователей

Добавить комментарий

Смеется Улыбается Грустный В шоке Самоуверенный Стесняется Танцует Счастлив Под столом В замешательстве Загадочный Злой Показывает язык Умничает Запутался Соглашается Радостный Сожалеет Нет Нет Бьется об стенку Скептический
Canon EF 50mm f 1.8 STM

3 150 грн
В наличии
Canon EF 24-105mm f 4L IS USM

15 490 грн
В наличии
Transcend 32 Gb 800x CompactFlash Card

1 240 грн
В наличии
Huawei Y6 II Black

4 240 грн
В наличии
Canon Speedlite 430EX III RT

8 200 грн
В наличии
Canon EOS 6D Body WG 1

34 900 грн
В наличии
Новости Все новости
Условия пользования сайтом Условия гарантии Сотрудничество Помощь
2005-2017 © "ЦИФРОВИЧОК" ™ Интернет-магазин "Цифровичок" предлагает самые низкие цены на цифровые фотоаппараты, зеркальные фотоаппараты, объективы, видеокамеры, вспышки, штативы, фильтры, сумки, чехлы, софтбоксы, фоторамки, карты памяти, отражатели, синхронизаторы, а также другую фото и видеотехнику и аксессуары к ним. Также мы реализуем телескопы, бинокли, ноутбуки, нетбуки, электронные книги, игровые приставки, и прочую технику для дома и офиса. У нас вы сможете приобрести только качественную цифровую фототехнику: купить фотоаппараты Canon, купить фотоаппараты Nikon, Sony, Pentax, Olympus, Fujifilm, Kodak, Leica, Samsung, Panasonic и других известных брендов. Широко представлена линейка объективов: объективы Canon, объективы Nikkor, Tamron, Carl Zeiss, Samyang и многие другие. Все аксессуары, которые только могут потребоваться профессиональному фотографу: вспышки Canon, вспышки Nikon, Metz, Sunpak, Nissin, штативы Arsenal, Manfrotto, Velbon, Falcon, Slik, Benro, Vanguard, студийное оборудование, бленды, аккумуляторы для фотоаппаратов, светофильтры Marumi, Hoya, Arsenal, Cokin, сумки для фотоаппаратов Lowepro, Lagoda, Case Logic, Vanguard, Acropolis, Riva, карты памяти Compact Flash (CF), Secure Digital (SD), Memory Stick (MS), xD Picture и многое другое. В Цифровичке можно купить фотоаппарат недорого и быстро.
Создание Интернет-магазина PHPShop. Все права защищены © 2003-2017.