Магазин
  • 067 424 32 36
  • 063 459 37 44
  • 050 833 43 83
  • 032 242 25 72
Пн-Пт 10-19
Сервіс
  • 096 270 02 53
Пн-Пт 10-19

Порядок встановлення студійного світлаКожен фотограф знає, що світло – це головний інструмент при створенні студійного портрета. Тому пропонуємо Вам ознайомитись з простою класифікацією студійних схем освітлення, які допоможуть Вам робити хороші знімки.Перш за все необхідно встановити фонове світло і після нього – контрове. Така послідовність дозволить Вам побачити ефект, створений цими джерелами світла. Наступним кроком буде встановлення заповнюючого, а потім малюючого – ключового світла.


Також важливо знати, який ефект дає те чи інше джерело світла, для цього по черзі вмикайте і вимикайте джерела світла і Ви обов’язково отримаєте бажаний результат.Існує декілька варіантів освітлення обличчя моделі: широке світло і коротке світло (фронтальне, бокове та інші його варіанти).Широке світло – це повне освітлення сторони обличчя поверненої до камери. Розглянемо найпоширеніші схеми широкого світла.


3_4 широке світлоОсвітлення в три четверті: універсально розташоване малююче світло для офіційної фотографії. Джерело світла встановлене біля камери, щоб освітлювати повернену до камери сторону обличчя. Тінь мінімальна. Цей тип освітлення найкраще підходить для зйомки нормальних і вузьких обличчь.Парамаунт (гламурне світло)
Paramount (гламурне світло). Цей тип освітлення називають на честь студії Paramount, він також відомий як метелик та голлівудське освітлення. М'яке світло спрямоване безпосередньо на обличчя моделі та дозволяє максимально ідеалізувати її шкіру. Малююче світло розміщене праворуч вище рівня очей, заповнююче світло на тому ж місці, але – нижче малюючого. Додатково можна використовувати відбивач світла зі сторони моделі. Таким чином формується симетрична тінь від носа, яка повинна бути меншою половини довжини уст.


Петля (варіант Paramount)


Петля (підвид схеми Paramount). Ця схема дозволяє сформувати гарну тінь на щоці моделі, яка повернена найближче до малюючого світла. Ключове світло має бути нижче ніж при використанні в схемі Paramount і розташоване ближче до фону. Заповнююче світло розміщується на одному рівні з камерою, вище за малююче світло і розташоване навпроти. Освітлення за схемою Петля дозволяє розширити обличчя і підходить для роботи з вузькими обличчями і рум'яною шкірою. Петля від області носа не повинна торкатись затіненої області сторони обличчя. Це найцікавіша світлова схема, вона дозволяє створити цікавий тривимірний ефект обличчя і тіла моделі.Коротке світло – це повне освітлення відверненої від камери сторони обличчя та часткове (вузьке) освітлення сторони обличчя, направленої в камеру. Такі схеми використовуються для фотографування широких обличчь. Схема дуже цікава і драматична, оскільки глядач бачить більше тіней. Крім того, таке освітлення дещо загострює риси обличчя. Розглянемо найпоширеніші варіанти короткого світла.


Рембрандтівське світло (45 градусів)

Рембрандтівське освітлення (45-градусне освітлення). Драматичний, «чоловічий», настрій світла. Дуже цікава схема освітлення де джерело малюючого світла знаходиться на рівні щоки. Це не яскраве світло. На тіньовій стороні обличчя утворюється типовий світловий трикутник.


Розділене світло (ефект свічки)

Розділене світло. Цей тип освітлення створює ефект, схожий до запаленої свічки: лише одна частина обличчя освітлена. Малююче світло розміщене на рівні носа. Заповнююче світло може бути піднятим або зміщеним ближче до камери. Це дуже ефективно для звуження обличчя, носа, та приховування дефектів обличчя.


Профільне світло

Профільне світло. Освітлення профілю/контуру моделі. Малююче світло (при зйомці профілю моделі) розміщене позаду об'єкта (людина дивиться на відбивач чи на джерело малюючого світла. Використовуючи малююче світло для підсвітки зачіски, піднімайте джерело світла для досягнення потрібного ефекту.

Створення інтернет-магазину Cyfrovychok.ua - PHPShop. Всі права захищені © 2004-2021.