Оскільки, для виробників чіпів перехід на кожен новий техпроцес стає все більш затратним, багато експертів напівпровідникової галузі вже давно висловлювали думки про те, що Закон Мура відживає своє, і подальше зменшення розмірів транзисторів в найближчий час стане неможливим.
Відповідно до прогнозів Асоціації напівпровідникової промисловості (Semiconductor Industry Association), членами якої є такі гіганти, як IBM і Intel, вже після 2021 року епоха зменшення напівпровідникових елементів завершиться. Звичайно, фізично можна буде розвивати нові проектні норми, але такі рішення будуть дуже затратним. Це не означає, що прогрес зупиниться і Закон Мура перестане діяти. Просто інженери будуть шукати інші шляхи розвитку. Серед найбільш перспективних сучасних альтернатив є 3D-мікросхеми та інші розробки, які дозволяють більш ефективно використовувати доступний фізичний простір.
Впродовж останніх років, кількість компаній, які мають в розпорядженні достатньо ресурсів для конкуренції у виробництві чіпів, помітно зменшилась. Серед великих гравців на ринку залишились Intel, Globalfoundries, Samsung і TSMC. І, на думку аналітиків, немає ніяких гарантій, що цей список не буде скорочуватись.