Магазин
  • 067 424 32 36
  • 063 459 37 44
  • 050 833 43 83
  • 032 242 25 72
Пн-Пт 10-19
Сервіс
  • 096 270 02 53
Пн-Пт 10-19

Якісні знімки можна отримати лише зі справним об’єктивом. Точність фокусування, різкість, дисторсія і хроматичні аберації – це основні параметри об’єктивів, які найсильніше впливають на якість фотографій. Перевірити нову оптику безпосередньо в магазині можна за допомогою спеціальних таблиць, які роздруковуються на стандартному аркуші паперу формату А4. Аналізувати результати найкраще на моніторі комп’ютера.

Перевірка точності фокусування

Об’єктив повинен точно фокусуватись на вибраному об’єкті зйомки. Якщо під час фокусування зона найкращої чіткості знаходиться поза об’єктом фокусування, таке явище називається бек-фокус, а якщо перед – це фронт-фокус.


lens testДля перевірки точності фокусування об’єктива використовується спеціальна таблиця, яка розміщується на горизонтальній поверхні.

Далі фотоапарат встановлюється на штатив таким чином, щоб оптична вісь об’єктива візуально знаходилась під кутом близько 45 градусів. Аркуш паперу повинен повністю поміщатись в кадр.

Значення ISO встановлюється на мінімум, діафрагма повністю відкривається. Після чого, необхідно зробити декілька знімків на мінімальній, середній і максимальній фокусних відстанях. Текст і товста лінія посередині аркуша повинні бути максимально чіткими на всіх знімках.lest test

Проаналізувавши отримані фотографії можна також оцінити рівень хроматичних аберацій об’єктива.


Вони (аберації) виникають через ефект дисперсії світла – світлові потоки різного кольору (з різною довжиною хвилі), проходячи через лінзи і заломлюються під різними кутами.

На фотографіях аберації проявляються у вигляді кольорових ореолів навколо темних об’єктів на світлому фоні.

Якщо у Вас немає можливості скористатись таблицею, точність фокусування можна перевірити на будь-якій рівній контрастній поверхні (аркуш паперу з текстом, газета, журнал, календар на стіні). Фокусуючись в певному місці вибраної поверхні під кутом 45 градусів, необхідно зробити декілька знімків на різних фокусних відстанях. Результат фокусування визначається аналогічно, як і за допомогою таблиці, тобто об’єкт, на якому здійснювалось фокусування, повинен знаходитись в зоні найкращої різкості.

Перевірка різкості і дисторсії

Оптичні характеристики об’єктива, такі як різкість і дисторсія також перевіряються за допомогою спеціальної таблиці, яка кріпиться на стіні. Фотоапарат встановлюється на штатив на рівні таблиці таким чином, щоб оптична вісь об’єктива була перпендикулярною площині таблиці (дистанцію треба вибирати так, щоб таблиця повністю помістилась в кадр). Встановлюється мінімальне ISO, діафрагма повністю відкрита, стабілізатор – відключений (якщо він є). Фокусування здійснюється на центральній частині таблиці.

test lens

Різкість отриманих знімків перевіряється на всій площині фотографії. На максимально відкритій діафрагмі найбільше виражені аберації оптики, тому може проявлятись погіршення різкості на краях кадру. Якщо об’єктив справний, тоді падіння різкості буде однаковим у всіх кутах кадру. В тому випадку, якщо один край кадру виявився значно різкішим за інший, це вказує на несправність об’єктива.

test lens

Також отримані знімки дозволяють оцінити дисторсію об’єктива, яка виражається у спотворенні форми об’єктів на фотографіях. В ідеалі всі прямі лінії повинні залишатись прямими на всій площині кадру. В зум-об’єктивів дисторсія найбільш помітна на малих фокусних відстанях. Якщо зробити аналогічні знімки при різних значеннях діафрагми, то можна визначити на яких значеннях діафрагми виходять найчіткіші фотографії.


Якщо умови не дозволяють здійснити такий тест, перевірити різкість об’єктива можна на звичайному аркуші паперу, повністю заповненому текстом, або на іншому об’єкті, який заповнить всю площину кадру.


Скачати таблицю для тесту точності фокусування

Скачати таблицю для тесту різкості і дисторсії

Створення інтернет-магазину Cyfrovychok.ua - PHPShop. Всі права захищені © 2004-2021.