Магазин
 • 067 424 32 36
 • 063 459 37 44
 • 050 833 43 83
 • 032 242 25 72
Пн-Пт 10-19
Сервіс
 • 096 270 02 53
Пн-Пт 10-19

Пейзаж – це краєвид, зображення місцевості; жанр фотографії, де основний предмет зйомки – природа.


Знімати пейзажі можна будь-яким об'єктивом: «риб'яче око», портретник, довгофокусний. Також можна використовувати стандартні кітові об’єктиви. Але для незвичайних знімків з цікавою перспективою і хорошою деталізацією, звичайно ж, потрібні будуть ширококутні об’єктиви або будь-який зум L-серії (Canon).


Для повнокадрових камер, чудово підходять об’єктиви з фокусною відстанню від 14 до 24 мм:

 • Canon EF 20-35mm f/2.8L – непогана модель, хоча випущена багато років тому.
 • Canon EF 17-40mm f/4L – дещо гірша світлосила і гірша різкість, ніж в 20-35мм.
 • Canon EF 16-35mm f/2.8L II – найпоширеніший ширококутний L-об’єктив від Canon.
 • Canon EF 8-15mm f/4L Fisheye – можна використовувати як Fisheye і як широкий кут.
 • Canon EF 11-24mm f/4L – високоякісний ширококутний об’єктив, але дорогий.
 • Nikon AF-S 14-24mm f/2.8G ED - найпопулярніший ширококутний об’єктив від Nikon.
 • Nikon AF-S 16-35mm f/4G ED VR - ширококутна лінза з системою зменшення вібрацій.
 • Nikon AF-S 17-35mm f/2.8D IF-ED - світлосильний зум-об’єктив з фокусувальним SWM двигуном.
 • Tamron SP 15-30mm f/2.8 Di VC USD -хороший ширококутний зум-об’єктив від Tamron.
 • Sigma 18-35mm f/1.8 DC HSM Art - один з найсвітлосильніших замінників для дзеркальних камер формату APS-C.
Окрім широкого кута, об’єктив також повинен забезпечувати високу роздільну здатність (різкість). А з цим завданням краще справляються фікси, до того ж, вони значно дешевші за якісні зум-об’єктиви:

Такі об’єктиви забезпечують хорошу різкість по всій площині кадру і на всіх значеннях діафрагми, але мають декілька недоліків: для деяких замінників - це відсутність автофокусу (хоча для зйомки пейзажів це не критично), а для оригінальних ширококутних фікс - висока вартість.


Для кроп-камер чудово підходять наступні моделі:

Вони відносно недорогі та забезпечують достатньо широкий кут, який зробить пейзажні фотографії багатоплановими та цікавими.

фокусні відстані об'єктивів

Зміна кута огляду об'єктива зі збільшенням фокусної відстані


Але якщо у Вас всього один об’єктив і Ви задоволені якістю фотографій, тоді Вам не потрібно купувати ще один об’єктив – спеціально «для пейзажів». Знімайте будь-яку тематику одним об'єктивом і вчіться робити це так, щоб всі знімки виходили такими, якими Ви їх задумали, оскільки покупка дорогої оптики не зробить з Вас професійного фотографа.


Однією з головних особливостей пейзажної зйомки, з якою Ви будете мати справу, є дисторсія. Всі ширококутні об’єктиви (навіть дорогі) через особливості конструкції дають геометричні спотворення. Через нерівномірне збільшення предметів від середини лінзи до країв, зображення в об'єктиві викривляється.


Щоб зменшити дисторсію, або навпаки, збільшити її вплив (наприклад, в творчих цілях), необхідно знати, що подібні спотворення краще проявляються, якщо знімати кадр з нижнього положення. Найсильніше дисторсія проявляється на об'єктах з прямими вертикальними лініями (дерева, стіни будинків, стовпи та ін.), які знаходяться ближче до країв кадру. Зменшується дисторсія шляхом збільшення фокусної відстані об'єктива.

дисторсія

Дисторсія. Фокусна відстань 16 мм


Також з базового курсу фотографії відомо, що світлосильний об’єктив з відкритою діафрагмою може розмивати передній план під час фокусування на далеких об'єктах. Тому для зйомки пейзажів діафрагму краще прикривати. Але це ще не все, для того, щоб отримати максимальну різкість по всій площині фотографії, необхідно правильно сфокусуватись. Найпростіше це зробити, встановивши об’єктив у положення нескінченності. В цьому випадку все в кадрі буде різким від деякої межі до горизонту, що дозволить Вам повністю зосередитись на виборі композиції та не відволікатись на фокусування об’єктиву. Для управління глибиною різкості та додаткових творчих ефектів краще фокусуватись вручну.

глибина різкості

Фото, зроблене з ручним наведенням на різкість


Бленда, світлофільтри, штатив - це додаткові аксесуари, які дозволяють покращити якість знімків і забезпечують додаткові творчі ефекти. Але є багато особливостей їх використання і необхідно розуміти, як і для чого використовується той, чи інший аксесуар. Тому для новачків зовсім необов’язково відразу бігти в магазин і купувати наприклад світлофільтри на всі випадки життя. Єдине, що можна порадити для обов’язкового використання - це захисний світлофільтр, який врятує Ваш об’єктив при падінні і захистить передню лінзу від забруднення та штатив для вечірнього фото, або фотографувань на довгих витримках.

Створення інтернет-магазину Cyfrovychok.ua - PHPShop. Всі права захищені © 2004-2021.