Магазин
  • 067 424 32 36
  • 063 459 37 44
  • 050 833 43 83
  • 032 242 25 72
Пн-Пт 10-19
Сервіс
  • 096 270 02 53
Пн-Пт 10-19

В Україні збереглась велика кількість старих радянських і закордонних об'єктивів з різьбою М42 та М39. Варто зазначити, що вони не припадають пилом, а продовжують тішити своїх власників. Потрібно лише купити адаптер М42 та при необхідності перехідне кільце М39-М42 і ваш старий забутий обєктив отримає нове життя. Через перехідники він чудово стає на сучасні цифрові дзеркальні і бездзеркальні фотоапарати.

Адаптери М42

Найпопулярнішим і наймасовішим зі старої оптики по праву є HELIOS-44 у всіх своїх модифікаціях. По-перше, його фокусна відстань 58 мм через кроп-фактор перетворюється в класичні портретні 85 мм (зі світлосилою f/2). По-друге, ці об'єктиви зовсім недорогі, а в порівнянні з сучасними автофокусними - відверто дешеві. По-третє, і головне дуже хороша якість картинки (все-таки батьком Геліос-44 був німецький Biotar). Портрети виходять м'які і пластичні, розмиття фону - приємне і досить правильне. Недорога класика забезпечить чудове співвідношення ціна-якість.

M42 Nikon з лінзою

На жаль, користувачів камер Нікон чекає прикра несподіванка. Незважаючи на те, що ретро-об'єктив за допомогою перехідника M42 стає на байонет фотоапарату, на Ніконі ви не зможете сфокусуватись на нескінченність. Щоб вирішити цю проблему розроблені спеціальні перехідники М42 з коректуючою лінзою. Діоптрія додаткової лінзи дозволить фокусуватись на нескінченності. Але застосування такого перехідника погіршує якість зображення. Кожна лінза в оптичній схемі обєктива і навіть накручений світлофільтр на передню лінзу може негативно вплинути на якість картинки.

Постає питання: чи сильно псується зображення через застосування перехідника із коректуючою лінзою? Практика показує, що в залежності від якості китайської лінзи конкретного адаптера погіршується різкість, контрастність або кольоропередача. Особливо це помітно на світлосильній оптиці на повністю відкритій діафрагмі. Закриття діафрагми згладжує ці дефекти, але не ліквідовує цілком. Таким чином, якщо порівняти два перехідники M42 Nikon без лінзи і M42 Nikon з лінзою, то перший не дає навестись на нескінченність, а другий - вносить корективи в якість зображення.

Проте існує шлях отримати бажане без погіршення якості картинки. Умовно назвемо його «інженерним». Тобто досвідчений сервісний інженер вносить відповідні зміни в посадці лінз в корпусі обєктива. При цьому об'єктив залишається повністю працездатним і всі оптичні властивості зберігаються. Але слід врахувати, що цей метод має два обмеження: таке можна зробити не на всіх об'єктивах і такий метод не підходить для повнокадрових фотоапаратів.

Сервісний центр Цифровичок без проблем вдосконалить ваш обєктив HELIOS для повноцінної роботи на фотоапаратах Nikon із звичайним адаптером М42. Звертайтеся і насолоджуйтесь оригінальним рисунком свого Геліоса.

Helios 44m-4 58mm f/2
Створення інтернет-магазину Cyfrovychok.ua - PHPShop. Всі права захищені © 2004-2021.